13.5 C
Бэлць
marți, octombrie 15, 2024

Cum a jucat Naționala Moldovei cu Malta în Liga Națiunilor: calificarea în Liga C se va decide în noiembrie

Naționala de fotbal a Moldovei nu a reușit să câștige în devans grupa D2 a Ligii Națiunilor cu o etapă înainte de finalul competiției.

Aproape în ultimele minute încainte de fluierul final al meciului, jucătorul Maltei a înscris unicul gol, iar în prelungirea partidei, maltezii au ratat un penalty.

La moment, echipa antrenată de către Serghei Cleșcenco are acumulate șase puncte în clasamentul grupei, la egalitate cu echipa Maltei.

Atfel, în luna noiembrie se va decide naționala promovată în Liga C, când Moldova și Malta vor juca contra Andorrei, pe 16 și respectiv, 19 noiembrie.

Victoria în deplasare cu Andorra îi va garanta Moldovei calificarea în Liga C, deoarece în baza criteriului întâlnirilor directe cu maltezii, scorul general este în Naționalei Moldovei.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Atenție, se apropie înghețurile! Meteorologii eu emis Cod Galben

Atenție! Serviciul Hidrometeorlogic de Stat prognozează Cod Galben de înghețuri pentru perioada 17 - 21 octombrie. Astfel, în intervalul...

O deputată exclusă din PAS anunță că aderă la formațiunea politică „Partidul Nostru”

Deputata Victoria Cazacu, exclusă din Partidul Acțiune și Solidaritate (PAS), aderă la formațiunea „Partidul Nostru” condusă de Renato Usatîi....
  sursa: cursbnm.md