Trafic restricționat pe drumul de centura a municipiului Bălți, din 5 decembrie 2024.
Potrivit autorităților locale, Guvernul Republicii Moldova a respins propunerile privind reabilitarea acestor structuri, ceea ce va redirecționa transportul de tranzit pe drumurile urbane.
„Este evident că o parte din transportul de tranzit va folosi drumurile urbane, ceea ce va crea incomodități pentru locuitorii noștri și va îngreuna traficul. În condițiile în care Guvernul refuză categoric să compenseze cheltuielile pentru repararea drumurilor, vom fi nevoiți să facem ajustări în planurile de reparații ale drumurilor principale din Bălți”, a anunțat primarul de Bălți, Alexandr Petkov.

Vezi și
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

