ONG-urile de media condamnă tentativele Primăriei municipiului Bălți de a submina libertatea presei și cer anularea Regulamentului privind „organizarea comportamentului” reprezentanților mass-media

Organizațiile neguvernamentale din domeniul mass-media condamnă cu vehemență tentativele sfidătoare ale Primăriei municipiului Bălți de a împiedica activitatea profesională a jurnaliștilor prin instituirea unor reguli arbitrare și abuzive de „organizare a comportamentului” presei și de „asigurare a securității interacțiunii reprezentanților mass-media cu angajații Primăriei”. ONG-urile de media cer anularea neîntârziată a Regulamentului aprobat în acest … Continuă lectura ONG-urile de media condamnă tentativele Primăriei municipiului Bălți de a submina libertatea presei și cer anularea Regulamentului privind „organizarea comportamentului” reprezentanților mass-media