28°C
Nori împrăștiați
Top știri

Un bărbat din raionul Edineț a încercat să își incendieze propria mamă și mătușă

Un bărbat de 36 de ani din raionul Edineț, a fost condamnat la 15 ani de închisoare pentru tentativă de omor.

Potrivit Procuraturii Generale, în noaptea de 21 septembrie 2024, inculpatul s-a aflat la domiciliul mamei sale, într-un sat din raionul Edineț, unde era și mătușa sa. În intenția de a le omorî, acesta a luat o sticlă cu benzină, le-a stropit pe ambele și a încercat să le incendieze folosind o brichetă.

Întrucât bricheta nu a emis scânteie, victimele au reușit să fugă în stradă. Ulterior, inculpatul a incendiat dormitorul locuinței, a spart un geam și a părăsit locul faptei într-o direcție necunoscută.

În ședința de judecată, inculpatul vina și-a recunoscut-o parțial, acesta fiind în arest preventiv până la rămânerea definitivă a sentinței.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

"
"

CITEȘTE ȘI ...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

"
"

Ultimele știri

"
"

Newsletter

Bălți
Republica Moldova
28 °C
Nori împrăștiați Simte ca 28°C
Umiditate 40%
Vânt 4 km/h SV
Presiune 1014 hPa
Prognoză 5 zile
Mar
28°C
26%
Mie
16°C
100%
Joi
23°C
0%
Vin
22°C
0%
Sâm
27°C
0%