/VIDEO/ Aproape 200 de asistenți sociali din Bălți nu și-au primit salariul pentru luna decembrie

Aproape 200 de asistenți sociali din municipiul Bălți nu și-au primit salariul pentru luna decembrie. Chiar dacă de la 1 ianuarie au trecut în componența altei structuri, iar direcția municipală a fost lichidată, aceștia spun că ultima lună a anului trecut au lucrat-o cinstit și vor să fie achitați corespunzător. Ei s-au adunat în fața … Continuă lectura /VIDEO/ Aproape 200 de asistenți sociali din Bălți nu și-au primit salariul pentru luna decembrie