/VIDEO/ Bălți rămâne fără apă încă cel puțin 12 ore din cauza riscului de contaminare

Municipiul Bălți rămâne fără apă potabilă încă cel puțin 12 ore, din cauza riscului contaminării cu poluanți a rețelelor de aprovizionare cu apă, după incidentul de pe râul Nistru. Alimentarea cu apă este sistată deja de două zile, iar autoritățile spun că măsura este necesară pentru a proteja sănătatea consumatorilor. În aceste condiții, nouă cisterne … Continuă lectura /VIDEO/ Bălți rămâne fără apă încă cel puțin 12 ore din cauza riscului de contaminare