/VIDEO/ În plină iarnă și de sărbători, fără bani. Angajații ÎM „Spații Verzi” din Bălți nu și-au primit salariile de 2 luni

Angajații Întreprinderii Municipale „Spații Verzi” din Bălți nu și-au primit salariul de 2 luni. Oamenii spun că situația este cu mult mai complicată acum, în plină iarnă, când facturile sunt mai mari, dar și în perioada sărbătorilor. De cealaltă parte autoritățile recunosc că bugetul municipal nu dispune de resursele necesare, însă dau asigurări că încearcă … Continuă lectura /VIDEO/ În plină iarnă și de sărbători, fără bani. Angajații ÎM „Spații Verzi” din Bălți nu și-au primit salariile de 2 luni