/VIDEO/ Primăria de Bălți se teme de jurnaliști? A fost semnată o dispoziție care reglementează activitatea acestora

Primarul municipiului Bălți a semnat o dispoziție potrivit căreia, reprezentanții presei vor trebui să respecte o serie de reguli stricte pentru a putea participa la evenimentele și activitățile desfășurate în instituție. Decizia a provocat nemulțumiri atât în rândul jurnaliștilor VIORICA BUGULEAN, director executiv AO Nord Press Club: „Jurnaliștii nu vor putea conecta camerele de luat … Continuă lectura /VIDEO/ Primăria de Bălți se teme de jurnaliști? A fost semnată o dispoziție care reglementează activitatea acestora