/VIDEO/ Un locuitor din Bălți a dat în judecată CET Nordul. Care este decizia judecătoriei

Un locuitor al municipiului Bălți a dat în judecată furnizorul de energie termică din oraș, pentru că instituția nu i-ar fi calculat corect factura pentru perioada sezonului rece din acest an. Iurie Serafimovici se plânge că, fiind debranșat de la sistemul central de încălzire, nu ar fi trebuit să plătească atât de mult.   IURIE … Continuă lectura /VIDEO/ Un locuitor din Bălți a dat în judecată CET Nordul. Care este decizia judecătoriei