În noaptea de Revelion, Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu a felicitat moldovenii cu noul an. Șefa statului a adresat un mesaj emoționant. Aceasta a subliniat realizările anului trecut și a prezentat speranțele pentru viitor: „Încheiem acest an cu o veste bună, cu o decizie istorică pentru țara noastră. Și începem noul an, 2024, cu speranță. Iar speranța nu înseamnă o credință oarbă în miracole, ci o convingere comună că puterea de a schimba lucrurile stă în mâinile noastre”.
Șefa statului a mai menționat că chiar dacă vor mai exista greutăți în calea noastră, vor fi și victorii. „Este important ca fiecare, acolo unde este, să continue să creadă, să lupte, să muncească. Să facem așa încât să nu fim martorii istoriei noastre, dar creatorii ei. Credem în Moldova și asta ne unește. La mulți ani, Moldova!”, a urat Președinta.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

