Oamenii din Ghindești despre reparația trotuarului de pe strada centrală.
„Era foarte fărâmat, dar acum e foarte bine făcut, foarte bine. Pentru pensionari, pentru primblare, e bun.”
„Erau gropi, era mare nevoie pe împrejur, da noi avem și în centru și până la arc ne ducem omenește. În toată ziua ne plimbăm de cu vale până în deal.”
„Ce grăiți, la noi orășelul e cel mai frumos decât peste tot. E tare bine, iată au făcut, au făcut de aici până încolo. Numai pe aici și ne plimbăm.”
„Îi bun, îi frumos, mergem cu ochii închiși. Nu cădem jos.”
„Foarte bun, foarte bun și suntem mulțumiți. Nu se înnămolește, nu se…, plouă, ninge, e curat, e frumos.”
Citește și:
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

