Un bărbat în stare de ebrietate a amenințat oamenii legii cu un cuțit, după ce aceștia i-au făcut observație că avea un comportament agresiv.
Incidentul s-a produs pe 29 decembrie în satul Iorjnița din raionul Soroca. După ce i-au făcut observație, bărbatul de 29 de ani a scos un cuțit din buzunar, amenințând polițiștii. Acesta a fost imobilizat la scurt timp de către oamenii legii.
Făptașul este cercetat în stare de libertate și riscă o amendă de până la 67.500 de lei sau muncă neremunerată în folosul comunităţii de până la 180 de ore, sau cu închisoare de până la 2 ani.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

