Pe parcursul a ultimelor 24 de ore, polițiștii de patrulare au documentat peste 300 de cazuri de încălcare a regulilor de circulație în trafic.
174 de șoferi au depășit limita de viteză, 17 au condus vehicule în stare de ebrietate, iar alții 48 nu au respectat indicatoarele rutiere de prioritate și culoarea roșie a semaforului.
Totodată, polițiștii au intervenit în 64 de cazuri parvenite la Serviciul Unic 112.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

