Inspectoratul General al Poliției de Frontieră anunță că, în ultimele 24 de ore, a fost refuzată autorizarea trecerii frontierei de stat pentru 19 de persoane străine, pe sensul de intrare în Republica Moldova.
Măsura a fost luată din considerente de securitate, autoritățile aplicând cu strictețe prevederile legislației naționale în domeniu.
Potrivit comunicatului oficial, toate persoanele care prezintă un potențial risc pentru securitatea națională sunt supuse unor verificări riguroase, în conformitate cu normele legale în vigoare.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

