Caz tulburător petrecut în Câmpia Turzii. O adolescentă de 16 ani și-ar fi înjunghiat mama, după ce s-au certat îngrozitor. Inclusiv tânăra a fost rănită în urma altercației, potrivit stirileprotv.ro.
Scandalul ar fi început puțin după miezul nopții, când din apartamentul familiei s-a auzit gălăgie.
Vecinii au fost alertați în momentul în care au auzit strigăte și țipete puternice, iar când au ieșit au văzut-o pe mama fetei în pragul ușii plină de sânge, în timp ce tatăl încerca să își liniștească fiica, care ar fi fost foarte agitată.
Oamenii au sunat îndată la 112, iar la fața locului au ajuns mai multe echipaje de poliție și serviciul de ambulanță.
Femeia a avut nevoie de îngrijiri medicale, dar din fericire, rănile nu au fost grave. În timpul altercației, și tânăra de 16 ani s-a tăiat la mâini.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

