Un cuplu este acuzat că și-a lăsat fiul de 10 ani pe aeroport, după ce acesta nu a fost lăsat să urce în avion din cauza pașaportului expirat. Părinții au decis totuși să plece în vacanță împreună cu celălalt copil și au chemat o rudă să vină după băiat, scrie realitatea.md.
Incidentul a fost făcut public de o angajată a aeroportului, care a povestit totul pe TikTok, stârnind indignare online. Clipul său a adunat peste 300.000 de vizualizări.
Personalul aeroportului a găsit copilul singur și a alertat poliția. Părinții, deja urcați în avion, au spus că „nu voiau să piardă biletele”.
Nu se știe deocamdată dacă au fost sancționați de autorități, informațiile fiind bazate pe declarațiile angajatei aeroportului.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

