Astăzi, la Nisporeni, împreună cu mai mulți reprezentanți ai echipei noastre, am discutat cu oamenii din raion despre schimbările reale de care are nevoie Moldova și pe care le vom realiza în viitorul Parlament. Partidul Nostru va reduce numărul de deputați de la 101 la 51 și va lichida consiliile raionale, iar din sutele de milioane de lei economisiți, vom crește finanțarea proiectelor de dezvoltare a localităților.
Cetățenii au susținut cu aplauze și propunerea noastră de a organiza alegeri parlamentare, prezidențiale și locale în același timp, pentru a economisi sute de milioane de lei.
Mulțumesc oamenilor din Nisporeni pentru dialogul sincer și activ!
Partidul Nostru continuă întâlnirile cu cetățenii din întreaga țară.
E TIMPUL SĂ FIM ÎMPREUNĂ!
/P/


