/FOTO/ Accident grav lângă Cubolta. Trei persoane la spital

Citește și:

Un accident rutier s-a produs în apropierea intersecției spre satul Cubolta, raionul Sîngerei, pe traseul Bălți – Florești în seara zilei de 12 ianuarie 2026. Poliția din Sîngerei a fost sesizată în jurul orei 17:02 despre impactul dintre două automobile.

Preliminar, oamenii legii au stabilit că un tânăr de 18 ani, aflat la volanul unui automobil de model „Skoda Octavia”, ar fi efectuat o manevră de depășire fără a se asigura corespunzător, iar în rezultat a intrat în coliziune frontală cu un „Mercedes Vito”, condus de un bărbat de 29 de ani.

În urma impactului, trei persoane au suferit traumatisme și au fost transportate la Spitalul municipal Bălți pentru acordarea îngrijirilor medicale necesare.

- Advertisement -

Ambii conducători auto au fost supuși testării alcoolscopice, rezultatele indicând 0,00 mg/l alcool în aerul expirat.

Pe caz a fost inițiată o anchetă, iar toate circumstanțele producerii accidentului urmează să fie stabilite.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....

Patru medalii pentru Republica Moldova la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut două medalii de argint și două medalii de bronz la Olimpiada Balcanică...
  sursa: cursbnm.md