/FOTO/ Trafic intens și zeci de încălcări: peste 100 de șoferi au depășit viteza

Citește și:

Fluxul de transport pe traseele din Republica Moldova este în creștere, în contextul deplasărilor masive ale cetățenilor spre localități, anunță Poliția.

Potrivit oamenilor legii, doar în prima jumătate a zilei au fost depistați peste 100 de șoferi care au depășit limita de viteză, majoritatea circulând cu viteză excesivă, ceea ce crește riscul producerii accidentelor rutiere.

În același interval, 11 conducători auto au fost documentați pentru conducere sub influența alcoolului, majoritatea fiind în stare avansată de ebrietate.

- Advertisement -

De asemenea, alți trei șoferi au fost depistați sub influența substanțelor stupefiante.

Polițiștii menționează că sunt mobilizați în teren pentru a preveni incidentele și pentru a asigura siguranța rutieră în această perioadă aglomerată.

Oamenii legii fac apel la responsabilitate și îndeamnă șoferii să respecte regulile de circulație, pentru ca sărbătorile să fie marcate în siguranță, fără tragedii.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....

Patru medalii pentru Republica Moldova la Olimpiada Balcanică de Matematică pentru Juniori

Lotul olimpic al Republicii Moldova a obținut două medalii de argint și două medalii de bronz la Olimpiada Balcanică...
  sursa: cursbnm.md