/FOTO/ Grav accident cu implicarea unei mașini a Guvernului. Un mort și trei răniți

Citește și:

O persoană a murit, iar altele trei au fost rănite, după ce o mașină a derapat de pe traseu și s-a izbit într-un stâlp. Accidentul a avut loc în această dimineață, în jurul orei 06:45, la intersecția străzii Nicolae Costin cu strada Onisifor Ghibu, din capitală, scrie deschide.md.

În accident a fost implicat un automobil de marca Skoda în care se aflau patru bărbați. Sursele Deschide.MD, apropiate anchetei, ne-au comunicat că automobilul ar aparține Cancelariei de Stat.

Șoferul a pierdut controlul volanului, din motive încă necunoscute de anchetă, iar mașina a derapat de pe traseu și s-a izbit violent într-un stâlp de pe acostament.

- Advertisement -

În urma impactului, mașina a fost grav avariată, iar cele patru persoane au fost descarcerate și transportate la spital cu diverse traumatisme. Din nefericire, bărbatul care se afla la volanul automobilului a murit în drum spre spital.

Oamenii legii au inițiat o anchetă în acest caz pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs tragedia.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tânăr fără permis și în stare de ebrietate, implicat într-un accident cu o mașină de poliție la Sîngerei. Autospeciala, vandalizată ulterior

Un tânăr de 18 ani din localitatea Mărinești, raionul Sîngerei, este cercetat de polițiști după ce a fost implicat...

Tenisul feminin din Republica Moldova revine în Grupa a II-a a Billie Jean King Cup după 25 de ani

Echipa feminină de tenis a Republicii Moldova a obținut una dintre cele mai importante performanțe din ultimele decenii, reușind...
  sursa: cursbnm.md