O femeie de 29 de ani a fost lovită de un motociclist pe o stradă din Bălți, în timp ce traversa regulamentar trecerea de pietoni, având în brațe un copil de trei ani.
Accidentul s-a produs în seara zilei de joi, 2 decembrie, în jurul orei 18.55, pe strada Ștefan cel Mare din Bălți. Un tânăr de 18 ani, conducând o motoretă, a ignorat semnalul semaforului și a tamponat femeia care ducea în brațe un copil.
În urma accidentului femeia s-a ales cu o contuzie a gambei drepte și i-a fost prescris tratament ambulator. Alte circumstanțe la moment se stabilesc.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

