Moldovagaz a transferat către Gazprom plata integrală pentru gazele consumate în ianuarie

Citește și:
SA „Moldovagaz” a transferat în întregime către SAP „Gazprom” plata pentru gazele naturale furnizate în luna ianuarie 2022. Valoarea transferului a constituit 8,86 milioane de dolari SUA, aceasta fiind tranșa finală din cele 127,985 milioane de dolari, care trebuiau să fie achitate pentru perioadă respectivă.
În acest sens, administrația întreprinderii le mulțumește consumatorilor, care au achitat înainte de termenul limită facturile pentru gaze naturale. Actualmente, în activitatea sa, compania este focusată asupra acumulării de la consumatorii finali tuturor plăților pentru luna ianuarie în ansamblu, precum și a volumului curent consumat în luna februarie, cu scopul transferării către SAP „Gazprom” a mijloacelor financiare contractate”, anunță administrația SA „Moldovagaz”
SA „Moldovagaz” îi îndeamnă pe consumatori să achite volumele de gaze facturate în termeni stabiliți, care expiră în data de 15 februarie pentru consumatorii noncasnici, și 20 februarie pentru cei casnici.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Lucrări de reparație la postul vamal Otaci. Călătorii sunt îndemnați să aleagă rute alternative

Serviciul Vamal informează că, pe parcursul zilei de astăzi, în zona postului vamal de frontieră Otaci se desfășoară lucrări...

Mai mulți călători, depistați la Aeroportul Chișinău cu bunuri nedeclarate autorității vamale

Funcționarii postului vamal Aeroport Internațional Chișinău au documentat mai multe cazuri de transportare a bunurilor nedeclarate, depistate în urma...
  sursa: cursbnm.md