Consilierul municipal, Sergiu Burlacu a renunțat la indemnizația de 3100 de lei pentru participarea la ședințele consiliului municipal. Potrivit acestuia, o asemenea decizie este iresponsabilă.

„Înţeleg dorinţa unora de a îşi menţine existenţa sau de a agonisi nişte bani suplimentari pe seama oamenilor sărăciţi de vremurile grele, însă, eu nu sunt deprins să schimb regulile în timpul jocului.
Astfel, oficial, am renunţat la această indemnizaţie, care va rămâne în bugetul municipal!
Suma de 3100 lei, pe care unii o vor incasa pentru fiecare şedinţă a Consiliului Municipal, va rămâne în bugetul local, în bugetul bălţenilor, pe care, deocamdată îl administrează aşa numitul edil de Bălţi”, a declarat Burlacu.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

