Un adolescent de 15 ani a fost găsit spânzurat într-un copac de pe un câmp

Citește și:

Cadavrul adolescentului de 15 ani, dispărut acum două săptămâni, a fost găsit în stare de putrefacție, spânzurat într-un copac de pe un câmp. Descoperirea macabră a avut loc astăzi, în jurul orei 11, în apropierea localității Condrătești, din raionul Ungheni.

Cadavrul a fost descoperit de către un trecător, ulterior acesta a anunțat poliția.

Potrivit medicului legist, pe suprafața cadavrului nu au fost depistate semne de moarte violentă. Prin urmare, oamenii legii presupun că ar fi vorba de un suicid.

El ar fi fugit de acasă după ce s-ar fi certat cu bunica sa din cauza telefonului mobil. Părinții au anunțat poliția despre dispariția băiatului abia în data de 16 iunie, sperând că acesta se va întoarce singur”, comunică poliția.

- Advertisement -

Angajații IP Ungheni au inițiat un proces penal în acest caz, în cadrul căruia urmează să stabilească toate circumstanțele în care a murit adolescentul, dar și motivele care l-au făcut să recurgă la acest gest disperat. Atât băiatul cât și familia lui era în vizorul asistentului social din localitate, menționează responsabilii.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Lucrări de reparație la postul vamal Otaci. Călătorii sunt îndemnați să aleagă rute alternative

Serviciul Vamal informează că, pe parcursul zilei de astăzi, în zona postului vamal de frontieră Otaci se desfășoară lucrări...

Mai mulți călători, depistați la Aeroportul Chișinău cu bunuri nedeclarate autorității vamale

Funcționarii postului vamal Aeroport Internațional Chișinău au documentat mai multe cazuri de transportare a bunurilor nedeclarate, depistate în urma...
  sursa: cursbnm.md