Bătaie între deținuți la Penitenciarul nr. 17 Rezina. Un condamnat a ajuns în comă la spital

Citește și:

Doi deținuți de la penitenciarul nr. 17 Rezina s-ar fi bătut chiar în celula de detenție, în urma unui conflict apărut spontan între ei. Drept urmare a bătăii, unul dintre ei a ajuns la spital. Cazul a avut loc ieri, 25 iunie 2022, în jurul orei 12:00, scrie deschide.md.

 

Potrivit informațiilor preliminare, în urma conflictului, unul dintre condamnați, un bărbat în vârstă de 57 de ani, la agresat fizic pe celălalt condamnat, un bărbat în vârstă de 58 de ani, lovindu-l cu capul de carcasa patului din metal din celulă, cauzându-i mai multe leziuni corporale.

- Advertisement -

 

Drept urmare, Bărbatul de 58 de ani a fost transportat la spitalul raional Rezina și a fost internat în secția de reanimare cu traumă cranio-cerebrală deschisă, comă de gradul doi și fractură liniară a osului parietal.

 

La moment, bărbatul se află internat în spitalul raional Rezina în stare gravă, în comă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Lucrări de reparație la postul vamal Otaci. Călătorii sunt îndemnați să aleagă rute alternative

Serviciul Vamal informează că, pe parcursul zilei de astăzi, în zona postului vamal de frontieră Otaci se desfășoară lucrări...

Mai mulți călători, depistați la Aeroportul Chișinău cu bunuri nedeclarate autorității vamale

Funcționarii postului vamal Aeroport Internațional Chișinău au documentat mai multe cazuri de transportare a bunurilor nedeclarate, depistate în urma...
  sursa: cursbnm.md