25°C
Nori împrăștiați
Top știri

La Ambasada Marii Britanii este deschisă cartea de condoleanțe. Ce mesaj a scris Natalia Gavrilița

Prim-Ministra Natalia Gavrilița a semnat în cartea de condoleanțe, deschisă la Ambasada Marii Britanii, în memoria Reginei Elisabeta a II-a.
„Am semnat azi în cartea de condoleanțe deschisă la Ambasada Marii Britanii. Azi, deplângem plecarea unei mari personalități dedicate serviciului public și valorilor eterne ale civilizației: bunătate, libertate, dreptate și echitate socială. Ne vom aminti pentru totdeauna de Regină ca de un far al moralității și un model de curaj.
Să se odihnească în pace!
Condoleanțe pentru tot poporul Regatului Unit care a pierdut un simbol național”, a declarat Natalia Gavrilița.
Pe 8 septembrie, la 96 de ani, Regina Elisabeta s-a stins din viață la reședința sa de la Castelul Balmoral, înconjurată de familie.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.
"
"
"
"

CITEȘTE ȘI ...

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

"
"

Ultimele știri

"
"

Newsletter

Bălți
Republica Moldova
25 °C
Nori împrăștiați Simte ca 25°C
Umiditate 33%
Vânt 21 km/h N
Presiune 1022 hPa
Prognoză 5 zile
Mie
25°C
0%
Joi
27°C
0%
Vin
26°C
0%
Sâm
28°C
0%
Dum
31°C
0%