Premierul Natalia Gavrilița va renunța la compensațiile pentru energia termică și gazele naturale. Despre acest lucru a declarat șefa executivului în cadrul unei conferințe de presă.
„Eu abia urmează să mă înregistrez pe platforma compensatii.gov.md, dar o voi face cu scopul de a renunța la compensații”, a declarat Gavrilița.
Și ministrul Muncii și Protecției Sociale, Marcel Spatari s-a înregistrat pe platforma destinată atribuirii gradului de vulnerabilitate energetică a cetățenilor, însă nu a menționat dacă va renunța la compensații sau nu.
„Familia mea a depus cererea. S-a înregistrat în sistem”, a declarat Spatari.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

