Rămânem fără încă un ministru? Marcel Spătari ar urma să-și dea demisia săptămâna viitoare

Citește și:

Postul de televiziune TV8 anunță pe surse că ministrul Muncii și Protecției Sociale, Marcel Spătari ar urma să-și dea demisia săptămâna viitoare. Acesta ar fi decis să plece pentru că ar fi departe de familie, care, în acest moment, locuiește la București.

Am încercat să obținem un comentariu de la Marcel Spătari, însă, printr-un mesaj telefonic, el nu a confirmat, dar nici nu a negat informațiile, precizând că nu există declarații oficiale pe subiectul invocat de noi”, scriu cei de la TV8.

Sursa citată mai anunță că șefia la Ministerul Muncii și Protecției Sociale ar urma să fie preluată de Alexei Buzu, directorul executiv al Centrului Parteneriat pentru Dezvoltare.

- Advertisement -

Menționăm că ultimele schimbări la Guvern au fost făcute în luna noiembrie, când Sergiu Gaibu și-a dat demisia din funcția de ministru al Economiei, iar locul lui a fost ocupat de deputatul PAS, Dumitru Alaiba. Iar locul de ministru al Mediului, după plecarea din funcție a Iulianei Cantaragiu, a fost preluat de Rodica Iordanov. 

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Dosarul foștilor membri ai Comitetului de Creditare al BEM, aproape de final. Procurorii cer până la 15 ani de închisoare

Examinarea cauzei penale în care sunt vizați foști membri ai Comitetului de Creditare al BC „Banca de Economii” SA...

Suspectă într-un dosar de trafic de persoane, extrădată din Grecia în Republica Moldova

O femeie originară din raionul Hâncești, cercetată pentru trafic de persoane, a fost extrădată din Grecia și adusă la...
  sursa: cursbnm.md