Un băiat de 13 ani a decedat electrocutat, după ce a călcat cu încălțămintea umedă pe un prelungitor.
Totul s-a întâmplat duminică seara, la Telenești, anunță oamenii legii.
Preliminar, la fața locului, oamenii legii au stabilit că, la aceeași dată, la ora 21:00, femeia împreună cu feciorul au plecat în ospeție la mama sa, care locuiește în vecinătate, iar minorul a plecat mai devreme acasă.
Ajungând la domiciliu, acesta a intrat în bucătăria de vară, iar din neatenție a călcat cu încălțămintea udă pe un prelungitor conectat electric, izolat cu bandă adezivă de hârtie, fiind electrocutat.
Medicii de pe ambulanță au încercat sp resusciteze minorul, însă fără succes. La 22.30, băiatul a pierdut lupta cu viața.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

