Două persoane au ajuns la spital, după ce patru mașini au fost implicate într-un accident rutier. Totul s-a produs sâmbătă seara, în jurul orei 20.15, în satul Răuțel din raionul Fălești.
Un bărbat din Bălți de 53 de ani, conducând o mașină de marca Ravon, a ieșit la depășire pe contrasens și s-a ciocnit cu un BMW, condus regulamentar de un tânăr de 24 de ani din Răuțel. Ulterior, Ravon-ul s-a ciocnit lateral cu un Vaz, iar în același timp, în BMW s-a tamponat o Toyota condusă de un bărbat de 55 de ani.
În urma impactului puternic, șoferii din BMW și Ravon au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale. Alte circumstanțe ale accidentului se stabilesc.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

