/VIDEO/ Doi tineri, reținuți după ce au snopit în bătaie un bătrân de la Sângerei

Citește și:
Doi tineri de 23 și 27 de ani, originari din raionul Telenești, sunt cercetați penal pentru comiterea unei tâlhării.

La 9 decembrie anul trecut, aceștia ar fi pătruns într-o casă din raionul Sîngerei și după ce au solicitat unui bărbat de 64 de ani suma de 500 de euro, l-au atacat, aplicându-i multiple lovituri cu pumnii și picioarele în regiunea capului și în alte părți ale corpului.
Ulterior, suspecții au sustras de la victimă 1100 de lei, buletinul de identitate și carnetul de pensionar.
Ofițerii Direcției investigații ”Nord”, în comun cu cei ai Inspectoratului de Poliție Sîngerei, sub conducerea Procuraturii raionului Sîngerei, au efectuat percheziții la domiciliile suspecților, unde au depistat probe concludente cu privire la comiterea infracțiunii.
Unul dintre suspecți a fost reținut. În privința celuilalt, cu vârsta de 27 ani, sunt întreprinse acțiuni procesuale în vederea stabilirii locului aflării și reținerii.
Persoana culpabilă de asemenea infracțiune riscă închisoare de la 6 la 10 ani.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

/FOTO/ Amenzi de peste 25 de mii de lei aplicate de inspectorii de mediu din Bălți. Prejudicii de aproape 69 de mii de lei...

Inspectorii de mediu din Bălți au desfășurat recent acțiuni de verificare și control în teritoriu pentru a monitoriza respectarea...

/ANALIZĂ/ Administratorii statului. Cât câștigă și ce declară directorii care conduc companiile publice din nordul Moldovei

În declarațiile de avere pentru anul 2025, directorii a cinci companii și instituții publice cu sediile în nordul Republicii...
  sursa: cursbnm.md