Un filmuleț realizat cu aproape 8 ani în urmă a fost postat pe rețelele de socializare. În el apare un polițist, care documentează un conducător auto și are un comportament nedemn.
Inspectoratul General al Poliției precizează că acest video datează de aproape 8 ani, tot de atunci polițistul fiind concediat din sistem.
„Incidentul a avut loc în 2015 și imediat după producerea lui angajatul a fost pedepsit prin concediere”, se arată într-o precizare a IGP.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

