/FOTO/ Un căprior era ținut în captivitate, în gospodăria unei persoane din raionul Orhei. A fost inițiată o anchetă

Citește și:

Un bărbat din raionul Orhei, ținea în captivitate un căprior, cu vârsta de un an și patru luni.

Șeful Inspectoratului de Mediu, Ion Bulmaga și oamenii legii, au mers la domiciliul bărbatului pentru a elibera animalul. Cazul se cercetează în continuare pentru stabilirea tuturor circumstanțelor!

Ținerea în captivitate a animalelor sălbatice atrage după sine răspundere contravențională.

- Advertisement -

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Republica Moldova marchează Ziua Funcționarului Public

În fiecare an, la data de 23 iunie, în Republica Moldova este marcată Ziua funcționarului public, o sărbătoare dedicată...

/VIDEO/ Bărbat reținut pentru alertele false cu bombă de la Aeroportul Internațional „Eugen Doga” – Chișinău

Un bărbat în vârstă de 50 de ani a fost reținut și plasat în arest preventiv, fiind bănuit că...
  sursa: cursbnm.md