Un bărbat de 39 de ani din Soroca a fost bătut chiar în fața blocului unde locuiește. Făptașii sunt trei adolescenți de 12, 15 și 18 ani. După ce l-au bătut, aceștia i-au sustras telefonul mobil și 600 de lei.
Polițiștii au reușit să identifice adolescenții, toți sunt locuitori ai orașului Soroca. În timpul examinării corporale, asupra unuia dintre făptași a fost găsit și ridicat telefonul mobil al victimei.
Pe acest caz, a fost inițiată o cauză penală pentru tâlhărie, doi dintre adolescenți fiind reținuți conform legii.
Suspecții nu sunt la prima abatere de la lege, tot ei sunt cercetați și pentru alte ilegalități.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

