Inspectoratul Protecția Mediului

Pescuitul pe Nistru, limitat temporar între Naslavcea și lacul Dubăsari

Agenția de Mediu a emis un ordin privind limitarea dreptului la pescuit în fluviul Nistru, în scopul protejării sănătății populației. Potrivit documentului, pescuitul sportiv, amator și de agrement este limitat pe sectorul fluviului de la satul Naslavcea până la lacul...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Copilă dispărută din Cahul. Poliția cere ajutorul cetățenilor

O minoră de 12 ani, din satul Alexandru Ioan Cuza, Cahul, este căutată de poliție după ce a plecat...
- Advertisement -spot_img