investiții sănătate

Ministra Ala Nemerenco la Glodeni: „Investițiile în sănătate trebuie să se simtă în fiecare localitate”

Pe 16 septembrie, ministra Sănătății Ala Nemerenco a inspectat lucrările și dotările din raionul Glodeni, unde ministerul și partenerii au investit aproximativ 13 milioane lei în ultimii patru ani. Măsurile includ renovarea blocului operator (1,5 mil. lei), două autosanitare noi (3,5 mil. lei), dotarea cabinetelor de ginecologie, reparații energetice și deschiderea a opt farmacii rurale.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Cum să vă plimbați animalele de companie în siguranță pe timp de caniculă

Temperaturile ridicate din sezonul estival pot reprezenta un pericol nu doar pentru oameni, ci și pentru animalele de companie....
- Advertisement -spot_img