Condamnarea la doi ani de închisoare a medicului urolog Serghei Cozub, din cadrul IMSP Spitalul Clinic Bălți, a adus în atenția publică o lacună în sistemului medical din Republica Moldova: lipsa unei legi a malpraxis-ului. Sentința pronunțată de Curtea de Apel Bălți, acum două zile, a stârnit reacții în comunitatea medicală, dar și printre pacienții … Continuă lectura /VIDEO/ Condamnarea medicului Serghei Cozub scoate în evidență lipsa legii malpraxis-ului în Republica Moldova
Copiază și plasează acest URL în site-ul tău WordPress pentru a-l îngloba
Copiază și plasează acest cod în site-ul tău pentru a-l îngloba