/VIDEO/ Trei luni de la detenția medicului urolog Serghei Cozub. Colegii de lucru au organizat un miting pașnic

De trei luni, medicul-urolog Serghei Cozub se află în detenție, un caz care ridică semne de întrebare asupra lipsei unei legislații clare privind malpraxisul medical în Republica Moldova. Colegii săi au organizat un miting pașnic pentru a-și exprima solidaritatea cu acesta. ANA DURNEA, secția nefrologie hemodializă: „Este oribilă situația pentru toți noi, pentru medici, pentru … Continuă lectura /VIDEO/ Trei luni de la detenția medicului urolog Serghei Cozub. Colegii de lucru au organizat un miting pașnic