fbpx
23 C
Бэлць
sâmbătă, septembrie 23, 2023

670 de persoane suspecte de COVID-19 au fost testate în RM timp de 14 zile

Citește și:

La acestă oră rămân confirmate 80 de cazuri de infectare cu coronavirusul de tip nou în Republica Moldova. De la indetificarea primului caz și până în prezent au fost investigate în total 670 de persoane suspecte de COVID-19.

Potrivit Vioricăi Dumbrăveanu, din cele 80 de cazuri confirmate de COVID-19, 44 cazuri sunt cu transmisie locală, iar altele 34 sunt de import.

Cât despre starea de sănătate a persoanelor infectate, ministra a menționat că în prezent 7 persoane infecte de COVID-19 sunt în stare gravă.

Totodată la Spitalul Clinic de Boli Contagioase sunt internați opt copii și starea acestora este cu o evoluție medie. 

https://www.facebook.com/protectiesocialamoldova/videos/216771756078406/

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

/VIDEO/ „Avea 37 de tăieturi”. Ce spune fiul femeii ucise de cele două minore la Telenești

"Avea 37 de tăieturi și era toată despicată" spune fiul femeii de 67 de ani ucisă cu cruzime de...

Primul aeroport din lume care nu va mai cere pașapoarte

Începând din 2024, Aeroportul Changi din Singapore nu va mai cere pașapoarte. Aici se va introduce un sistem de...
  sursa: cursbnm.md