/VIDEO/ VOX POP: Pești, pisică sau câine? Ce animale de companie au bălțenii

Citește și:

„– Animalul preferat? – Hamster. – De ce? – Pentru că este mic și inofensiv. El ziua doarme, da noaptea aleargă, în roată, are așa o roată și gata. Îl numim Tanchist. – De ce Tanchist? – Că e grăsuț ca un tanc.”

„Animalul, peștii. – De ce? – Pentru că ea tace. Fiica mea are pești, eu în copilărie am avut, îmi place să îi urmăresc.”

„Eu acasă am pești. Nu e un lucru ușor, trebuie să știi cum este apa, componența apei, care pești sunt compatibili, care nu sunt compatibili, ce fel de mâncare trebuie să fie, cum îi îngrijești, ce iubesc și ce nu iubesc peștii, asta e important.”

- Advertisement -

CEL MAI DES, BĂLȚENII OPTEAZĂ PENTRU UN CÂINE SAU O PISICĂ

„Eu de foarte mulți ani am câini, am avut mereu cocker spaniel. Am decis să schimb rasa, iată mi-am luat un mic copil. Mingea îi aruncăm și o aduce, ne jucăm, îl zădărâm, fuge, aleargă, pisicile fugărește, eu am încă două pisici acasă.”

„Noi nu suntem de pe loc și nu avem pisică aici, dar așa am avut, sphynx. Ele sunt independente în comparație cu câinii, ele nu tare au nevoie de stăpân, sunt mai mult independente.”

„Eu foarte mult iubesc câinii. L-am avut până acum pe Julic, dar niște neoameni l-au otrăvit, am avut un stres foarte mare din cauza asta, acum mi-au dăruit alt câine, maidanez, Sonika și iată o cresc. Am și o mâță acasă, Iașa.”

„Oi pisica. Nu știu, e de casă, o protejăm, avem grijă de ea. Vin, te încălzesc, nu știu, turuie.”

„În copilărie am vrut, dar mama nu-mi dădea voie să țin, nu știu, pur și simplu iubesc câinii, eu sunt cuminți și sunt mai veseli decât pisicile.”

„Nu am acasă animal de companie, dar sunt frumoși și câinișorii și mâțele. – Da dumneavoastră ce iubiți mai mult? – Ce mai mult? Pisica. – De ce? – Așa îmi pare mie, e mai blândă.”

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Tragedie pe traseul R6: Doi polițiști de patrulare au murit după ce au fost izbiți de o mașină în Grigorăuca. Șoferul ar fi adormit...

Cei doi polițiști de patrulare loviți în plin de un autoturism pe traseul R6, în localitatea Grigorăuca, raionul Sîngerei,...

Doi polițiști, loviți violent de un automobil la Sîngerei. Sunt în stare extrem de gravă

Un grav accident s-a produs în după-amiaza zilei de astăzi pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei....
  sursa: cursbnm.md