/VIDEO/ 23 de șoferi depistați în stare de ebrietate, pe parcursul acestui weekend. Peste 3500 de încălcări raportate de Poliție

Citește și:

În acest weekend, polițiștii au documentat peste 3500 de conducători auto care au comis abateri rutiere.

23 de șoferi au fost depistați în stare de ebrietate. 2022 au depășit limita de viteză, iar alții 699 nu au respectat indicatoarele rutiere de prioritate.

Totodată, inspectorii de patrulare au intervenit în 237 de solicitări parvenite la Serviciul 112.

- Advertisement -

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Piața agroalimentară din Bălți va fi modernizată printr-o investiție de aproape 12 milioane de lei

Piața agroalimentară din municipiul Bălți va fi modernizată cu sprijinul Guvernului Republicii Moldova. Agenția de Dezvoltare Regională Nord, SRL...

Deputatul Sergiu Stefanco, vizat într-un incident cu Poliția la Ștefan Vodă. Un polițist ar fi fost lovit cu un tractor

Poliția Republicii Moldova documentează un incident produs astăzi în raionul Ștefan Vodă, în care este vizat deputatul Sergiu Stefanco. Potrivit...
  sursa: cursbnm.md