Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu a adresat un mesaj de felicitare cetățenilor ce sărbătoresc astăzi Paștele.
Președinta a precizat că, Paștele este o sărbătoarea care ne unește.
„Să privim cu încredere spre viitor, să ne rugăm pentru pace, sănătate, pentru liniște în casa noastră și în țara noastră. Să ascultăm, să ne iertăm”, a subliniat președinta într-un mesaj video postat pe pagina de Facebook.
La final, Maia Sandu, a dorit un Paște luminat tuturor și a încheiat cu: „Hristos a Înviat”.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

