Maia Sandu a adresat un mesaj de felicitare cetățenilor cu ocazia Zilei de Paște

Citește și:

Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu a adresat un mesaj de felicitare cetățenilor ce sărbătoresc astăzi Paștele.

Președinta a precizat că, Paștele este o sărbătoarea care ne unește.

„Să privim cu încredere spre viitor, să ne rugăm pentru pace, sănătate, pentru liniște în casa noastră și în țara noastră. Să ascultăm, să ne iertăm”, a subliniat președinta într-un mesaj video postat pe pagina de Facebook.

- Advertisement -

La final, Maia Sandu, a dorit un Paște luminat tuturor și a încheiat cu: „Hristos a Înviat”.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

MEC și ANCE vor analiza petiția privind proba de Bacalaureat la Matematică, Profil Real

Ministerul Educației și Cercetării și Agenția Națională pentru Curriculum și Evaluare au luat act de petiția publică referitoare la...

Trafic intens la PTF Sculeni, pe sensul de ieșire din Republica Moldova

La Punctul de Trecere a Frontierei Sculeni se înregistrează trafic intens pe sensul de ieșire din Republica Moldova. Potrivit...
  sursa: cursbnm.md