„CET-Nord” S.A. are un nou director general interimar. Agenția Proprietății Publice informează că, începând de astăzi, Constantin Șestacov a fost desemnat să exercite interimatul funcției de director general al societății.
Decizia vine după ce Consiliul S.A. „CET-Nord” a luat act de cererea de demisie depusă de Marian Brînza, director general al companiei. Potrivit Agenției Proprietății Publice, contractul de management al acestuia încetează începând cu 2 iunie 2026.
Constantin Șestacov a fost desemnat în funcția de director general interimar de către acționarul unic al societății, Agenția Proprietății Publice.

Potrivit APP, noul director interimar are experiență în gestionarea proceselor interne și în coordonarea activităților operaționale ale companiei. Instituția precizează că acesta deține competențele necesare pentru exercitarea funcției.
S.A. „CET-Nord” este întreprinderea responsabilă de producerea, distribuția și furnizarea energiei termice în municipiul Bălți.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

