Elevii din instituțiile de învățământ primar, gimnazial și liceal revin la studii cu prezență fizică din data de 7 februarie

Citește și:
Elevii din instituțiile de învățământ primar, gimnazial și liceal revin la studii cu prezență fizică din data de 7 februarie
Ministerul Educației și Cercetării informează că începând cu 7 februarie 2022 procesul educațional în instituțiile de învățământ primar, gimnazial și liceal publice și private se va desfășura cu prezență fizică.
Organele locale de specialitate în domeniul învățământului și conducătorii instituțiilor de învățământ primar, gimnazial și liceal publice și private vor întreprinde măsurile necesare pentru a relua procesul educațional cu prezență fizică, cu respectarea normelor în vigoare.
În acest context, menționăm că activitățile educaționale extrașcolare, planificate în perioada 5-6 februarie curent, pot fi organizate în format fizic.
Având în vedere riscul sporit de răspândire în continuare a infecției provocate de virusul SARS-CoV-2, atenționăm despre necesitatea respectării măsurilor de sănătate publică pentru prevenirea răspândirii și controlul infecției COVID-19, valabile pe perioada stării de urgență în sănătate publică.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Lucrări de reparație la postul vamal Otaci. Călătorii sunt îndemnați să aleagă rute alternative

Serviciul Vamal informează că, pe parcursul zilei de astăzi, în zona postului vamal de frontieră Otaci se desfășoară lucrări...

Mai mulți călători, depistați la Aeroportul Chișinău cu bunuri nedeclarate autorității vamale

Funcționarii postului vamal Aeroport Internațional Chișinău au documentat mai multe cazuri de transportare a bunurilor nedeclarate, depistate în urma...
  sursa: cursbnm.md