Maia Sandu, după demisia premierului:„Îi mulțumesc mult pentru sacrificiul și eforturile enorme de a conduce țara într-o perioadă cu atâtea crize ”

Citește și:

Maia Sandu a mulțumit premierului Natalia Gavrilița pentru sacrificiul și eforturile enorme de a conduce țara într-o perioadă cu multiple crize.

Îi mulțumesc mult pentru sacrificiul și eforturile enorme de a conduce țara într-o perioadă cu atâtea crize. În pofida unor provocări fără precedent, țara a fost guvernată responsabil, cu multă atenție și muncă dedicată. Avem stabilitate, pace și dezvoltare – acolo unde alții doreau război și faliment. Mulțumim mult, Natalia!”, a declarat șefa statului.

Șeful statului a subliniat că, în urma demisiei premierului, va avea consultări cu fracțiunile parlamentare și, ulterior, va desemna un candidat la funcția de prim-ministru.

- Advertisement -

După consultări, Maia Sandu va susține un briefing de presă. Briefingul va avea loc astăzi, 10 februarie, la ora 15.30, la sediul Președinției.

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Republica Moldova marchează Ziua Funcționarului Public

În fiecare an, la data de 23 iunie, în Republica Moldova este marcată Ziua funcționarului public, o sărbătoare dedicată...

/VIDEO/ Bărbat reținut pentru alertele false cu bombă de la Aeroportul Internațional „Eugen Doga” – Chișinău

Un bărbat în vârstă de 50 de ani a fost reținut și plasat în arest preventiv, fiind bănuit că...
  sursa: cursbnm.md