Redacția TV Nord dezminte informația apărută în materialul „/VIDEO/ Perciun despre Spitalul de Psihiatrie Bălți: „Vizita a fost planificată, lucrurile arată poate mai bine decât sunt ele de obicei”, și anume declarația precum că la Spitalul de Psihiatrie din Bălți ar fi fost violate trei paciente de către un medic.
TVN își cere scuze pentru informația eronată și precizează că acest caz a fost înregistrat la Internatul Pshihoneurologic din Bălți, nu la Spitalul de Psihiatrie iar medicul, Stanislav Florea, care trei ani la rând a violat 16 paciente, a fost condamnat la 15 ani de pușcărie cu executare.

