Teatrul Național ”I.L.Caragiale” din București va prezenta spectacolul de muzică și pantomimă, la Teatrul Național „Vasile Alecsandri” din Bălți.
Evenimentul va începe pe 2 iulie, la ora 18.00, iar intrarea este gratuită.
ActOrchestra este o poveste plină de umor, cu trei personaje pornite pe (mereu) imprevizibilul drum al supremaţiei pe scenă. Un concert împachetat într-o poveste veselă, sonoră, ritmată.
ActOrchestra va ajunge la publicul din Republica Moldova în cadrul Proiectului ”Turneul Actorilor Români”, finanțat de Departamentul pentru Relația cu Republica Moldova al Guvernului României și realizat în parteneriat cu Ministerul Culturii din Republica Moldova.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram

