A urcat băut la volan și se deplasa haotic noaptea pe străzile din Bălți. Este isprava unui bărbat de 35 de ani, care a fost oprit de carabinieri.
Cazul a fost înregistrat pe 29 noiembrie, în jurul orei 1.05. Bărbatul conducea un automobil de marca Volkswagen și a fost stopat pe strada Păcii din oraș. La fața locului au venit și oamenii legii.
Șoferul avea o concentrație de alcool în aerul expirat de 0,57 mg/l. Automobilul a fost ridicat și transportat la parcarea specială.
Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

