Atenție șoferi! Camerele de monitorizare detectează necuplarea centurii și folosirea telefonului la volan

Citește și:

Inspectoratul General al Poliției informează conducătorii auto despre noi modificări la camerele de monitorizare, începând cu ziua de astăzi, 10 februarie 2025.

Conform modificărilor, camerele de monitorizare a traficului rutier vor detecta și valida inclusiv abaterile ce vizează necuplarea centurii de siguranță și folosirea telefonului mobil în timpul conducerii.

În acest context, Poliția recomandă tuturor conducătorilor auto să respecte cu strcitețe normele de circulație rutieră.

- Advertisement -

Fii mai aproape de echipa TVN.md. Vino pe canalul nostru de Telegram și Instagram.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele știri

Aproape 80 de mii de traversări la frontiera Republicii Moldova în ultimele 24 de ore

În ultimele 24 de ore, în punctele de trecere a frontierei Republicii Moldova au fost înregistrate 79 692 de...

UE a aprobat deschiderea primului cluster de negocieri cu Moldova

Uniunea Europeană a făcut un nou pas în procesul de negociere pentru aderarea Republicii Moldova. Cele 27 de state...
  sursa: cursbnm.md